Bezglutenowe przysmaki – mąka Teff

mąka teff

Bo zdrowie jest najważniejsze

Jeśli chcemy dobrze zadbać o swoje zdrowie, na pewno zastanawiamy się, czy nie mamy przypadkiem uczulenia na pewne produkty spożywcze. Niestety, coraz więcej osób zmaga się z problemem nietolerancji glutenu. Na szczęście nie oznacza to, że musimy rezygnować z pysznych słodyczy! Wystarczy, że przygotujemy je sobie we własnym domu.

A w przygotowaniu takich przekąsek pomoże nam mąka teff

Jest to bezglutenowa mąka teff, która na pewno nam nie zaszkodzi. Wystarczy więc, że dodamy ją do całego ciasta, zamiast sięgać po zwykłą mąkę pszenną. W końcu ona na pewno zawierałaby gluten, którego chcemy w końcu unikać. A takie ciastka możemy przygotować na wiele, różnorodnych sposobów. Dodajmy więc do masy swoje ulubiony dodatki. Mogą to być np. bakalie lub orzechy.

Dzięki nim ciasto będzie po prostu smaczniejsze

A przygotowanie takich ciastek jest banalnie proste, dlatego każdy może się nim zająć. Dzięki temu we własnym domu przygotujemy zarówno zdrowe, jak i smaczne słodycze, które w niczym nam nie zaszkodzą. W naszej kuchni powinna więc znaleźć się taka mąka teff bezglutenowa. Jeśli zastąpimy nią zwykłą mąkę pszenną, na pewno sporo na tym zyskamy. Nie będziemy już spożywać glutenu, który mógłby nam zaszkodzić. A tym sposobem bardzo dobrze zadbamy o swoje zdrowie, no i o cały swój organizm.

Dodaj komentarz