Kawa inka – dlaczego warto ją pić?

kawa zbożowa

Dzień bez kawy – dzień stracony

Dla wielu miłośników prawdziwej kawy konieczność zrezygnowania z tego napoju jest wręcz niemożliwa. Czasami jednak warto zrobić sobie przerwę i wypić nieco bardziej zdrowy napój, jaką jest kawa zbożowa inka. Warto wiedzieć, że to nie tylko niepowtarzalny smak. W sprzedaży dostępna jest zarówno wersja klasyczna tego produktu jak i wzbogacona o takie składniki jak magnez i błonnik. Dzięki temu można uczynić swoją dietę jeszcze zdrowszą niż dotychczas bez wyrzeczeń czy stosowania dodatkowych suplementów diety.

Życie bez kawy, czy to możliwe?

Kawa inka jest bardzo dobra także dla tych osób, które lubią pić aromatyczne napoje wieczorem. Standardowa kawa utrudnia zasypianie – kawa zbożowa jest więc najlepszą alternatywą. Można pić ją z takimi samymi dodatkami jak w przypadku standardowej kawy – wyśmienicie smakuje parzona na wodzie jak i na mleku. Dzięki temu, że nie zawiera ona żadnych sztucznych substancji może być podawana dzieciom, zwłaszcza jako napój do śniadania.
Obecnie kawa inka jest dostępna również w szklanych opakowaniach, co przedłuża jej trwałość. Nie ma więc konieczności zużywania jej w krótkim czasie, co jest znacznie wygodniejsze w przypadku, gdy nie jest to jedyny napój spożywany w domu. Warto więc zwrócić uwagę na kawę inkę podczas następnych zakupów.

 

Dodaj komentarz