Właściwości skrzypu polnego

Herbatki ziołowe znane są od dawna – mamy i babcie zaparzały zioła, znając ich właściwości i wiedząc, jakie dolegliwości nimi leczyć. Dziś nieco zapomniane, jednak wciąż mają swoich zwolenników. Ziołolecznictwo rozwija się również dzisiaj.

herbata skrzyp polny

Wybór odpowiedniej herbaty

Rozpoczynając przygodę z ziołami, warto zastanowić się, jaki problem chcemy za ich pomocą rozwiązać. Istnieją zioła odpowiednie na różne przypadłości – niestrawność leczymy miętą, bezsenność melisą a bóle brzucha skutecznie załagodzi rumianek. Zioła mogą także przyczynić się do poprawy wyglądu skóry, włosów i paznokci. Takie działanie ma m.in. skrzyp polny herbata – dostarcza organizmowi sporej ilości mikroelementów, które przyczyniają się do odżywienia cebulek włosów i sprawiają, że paznokcie rosną mocniejsze. Skrzyp polny herbata ma także działanie oczyszczające – ze względu na właściwości moczopędne, usuwa z organizmu nadmiar toksyn.

Herbata ziołowa skrzyp polny

Herbatka ziołowa ze skrzypu polnego będzie skuteczna, jeśli będziemy pamiętać o regularności – najlepsze efekty daje picie jej codziennie. Istnieje wówczas szansa, że jej właściwości wpłyną korzystnie zarówno na nasze zdrowie, jak i wygląd.

Dodaj komentarz