wypożyczalnia aparatów tlenowych

Dla kogo są przenośne aparaty tlenowe?

Tlenoterapia jest podstawową metodą leczenia i poprawy warunków życia wielu chorych. Stosowana jest między innymi w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, niewydolność oddechowej, rozedmie, astmie o ciężkim przebiegu czy w chorobach nowotworowych układu oddechowego, w zaawansowanym ich stadium.

wypożyczalnia aparatów tlenowych

Tlenoterapia dostępna dla wszystkich

Wypożyczalnia aparatów tlenowych pozwala na czasowe posiadanie takiego aparatu bez konieczności jego zakupu. Takie usługi oferuje między innymi Koncentrator Tlenu Wypożyczalnia 24h. Przenośne aparaty tlenowe są często używane w szpitalach, sanatoriach oraz umożliwiają chorym dochodzenia do zdrowia w domu, wśród bliskich i rodziny. Koncentrator tlenowy gwarantuje chorym efektywną tlenoterapię, ponieważ zawiera tlen w wyższym stężeniu, niż znajduje się on w powietrzu atmosferycznym. Wielu chorych wymaga przewlekłego stosowania tlenu, nawet do końca życia. Dlatego dla takich osób wypożyczalnia aparatów tlenowych jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ często rodziny i chorego nie stać na zakup na własność tak drogiego urządzenia medycznego, które jest jednak niezbędne do dalszego funkcjonowania.

Różne dolegliwości- jedno rozwiązanie

przenośny aparat tlenowyPrzewlekła, jak i ostra niewydolność oddechowa również jest wskazaniem do stosowania aparatu tlenowego. Kolejną dużą grupą, dla której wypożyczalnia aparatów tlenowych może okazać się ważna i pomocna są dzieci z mukowiscydozą, chorobą genetyczna układu oddechowego. Ich leczenie i rehabilitacją są szczególnie kosztowne. Przenośny aparat tlenowy może być przydatny dla osób z zaawansowaną przewlekłą niewydolnością serca oraz dla chorych na zwłóknienie płuc lub ich rozstrzenie. Choroby przewlekłe układu oddechowego, które wymagają tlenoterapii, dotykają najczęściej osób starszych, których nie stać na zakup zaawansowanego urządzenia medycznego, jakim jest koncentrator tlenowy, gdyż mają oni niskie emerytury i dużo innych leków do wykupienia.

Korzyści płynące z tlenoterapii

Tlenoterapia pozwala wydłużyć życie chorych na zaawansowane schorzenia układu oddechowego, zmniejsza duszność, ułatwia codzienne funkcjonowanie i poprawia jakość życia chorych. Często pozwala na zmniejszenie dawek stosowanych leków, a dzięki temu niweluje ich szkodliwy wpływ na inne narządy organizmu. Co jest najważniejsze, tlenoterapia i przenośny aparat tlenowy poprawiają kondycję psychiczną pacjenta, ponieważ dzięki temu może on spędzać czas w domu, w znanym dla siebie i bezpiecznym miejscu. Ma to na pewno wielki, pozytywny wpływ na cały proces leczenia i poprawia jego wyniki oraz rokowanie.
Tlenoterapia powinna być rozważona w każdym przypadku, gdy istnieją do niej wskazania i nie powinna być ignorowana przez chorego ani jego rodzinę, gdyż stanowi wspaniałe narzędzie terapeutyczne.

Dodaj komentarz