Przedszkole Słoneczny Sad

Żłobek i przedszkole – zalety

Zapotrzebowanie na żłobek i przedszkole jest bardzo wysokie. Brakuje ich szczególnie w dużych miastach, gdzie rodzi się najwieksza ilość dzieci. Mamy muszą szybko wrócić do pracy, aby nie groziło im zwolnienie,. Dlatego muszą znaleźć żłobek dla swojego malucha. Już kilku miesięczne niemowlęta są zapisywane do placówek publicznych. Niestety, miejsc brakuje i niemal każdy żłobek jest przepełniony. Również przedszkole oferuje ograniczoną ilość miejsc, których nie wystarcza dla wszystkich dzieci. Sytuacja jest tak trudna, że nawet przedszkole prywatne nie ma wolnych miejsc, mimo że czynsz nieraz wynosi 1000 zł. Zdesperowani rodzice zapisują dzieci, gdzie tylko się da. Prywatne placówki dla dzieci, takie jak żłobek i przedszkole, cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem i mogą bardzo dobrze zarobić.

Zajęcia dopasowane do wieku dziecka

Dobry żłobek powinien oferować dopasowane do wieku dziecka zajęcia. To oczywiste, że roczne czy dwuletnie dziecko nie może mieć takich samych zajęć, jakie organizuje swoim podobiecznym przedszkole. Żłobek powinien zachęcać maluchy do samodzielnego wykonywania różnych czynności. Najlepszym sposobem na to jest nauka poprzez zabawę. Małe dzieci w ten sposób szybciej i łatwiej się uczą. Nauka poprzez zabawę to skuteczna i sprawdzona metoda. Także przedszkole powinno z niej korzystać, organizując różne zajęcia dla dzieci.

Przedszkole Słoneczny Sad

Nauka zabawą

Żłobek i przedszkole pozwalają dziecku nabyć ważnych umiejętności. Nauka poprzez zabawę pokazują mu, że obowiązki też mogą sprawiać przyjemność i warto je wykonywać. Czego może nauczyć malucha żłobek? Przede wszystkim, dziecko uczy się, jak funkcjonować w społeczeństwie. W grupie dzieci zdobywa ważne umiejętności społeczne, które przydadzą mu się w kolejnych etapach życia. Żłobek pomaga maluchowi odnaleźć się wśród innych dzieci w podobnym wieku.
Przedszkole przynosi ogromne zmiany- tutaj dzieci jest znacznie więcej, a opiekunki nie mają czasu zająć się każdym z nich. Maluch musi uczyć się samodzielności i szukać sposobów na kreatywne spędzanie czasu wolnego. Przedszkole to także pierwsze obowiązki dziecka, który ma do wykonania różne zadania. Nauka poprzez zabawę zachęci je do wykonywania swoich obowiązków. Przedszkole powinno być miejscem przyjaznym dla malucha, który powinien chętnie do niego uczęszczać.

Pomoc w artykule: Przedszkole Słoneczny Sad

Dodaj komentarz