Organizacja przestrzeni na poddaszu

Jak dobrze zagospodarować poddasze?

Meble na poddasze rządzą się swoimi prawami. Muszą być one dopasowane do przestrzeni, umożliwiając przy tym jej maksymalne wykorzystanie. Bardzo częstym rozwiązaniem są tutaj meble wykonywane przez stolarza, choć wiele osób korzysta również z oferty popularnych sieciówek. Jak stworzyć na poddaszu estetyczne, a zarazem funkcjonalne wnętrze Podpowiadamy sprawdzone rozwiązania!

Jak stworzyć praktyczną sypialnię na poddaszu?

Sypialnia na poddaszu – jak ją zaaranżować?

Poddasza charakteryzują się różnym nachyleniem dachów. To właśnie skosy powodują największe trudności w racjonalnym zagospodarowaniu przestrzeni. Jeśli na poddaszu zaaranżowana ma być sypialnia, warto umieścić wygodne łóżko pod wysokim skosem. Te, które sięgają podłogi, wykorzystać można do utworzenia praktycznych schowków, w których zmieści się odzież sezonowa, pościel i ręczniki. Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj również zamówienie mebli na wymiar, które będą harmonijnie komponowały się z całością wystroju. Wiele ciekawych inspiracji znaleźć można na stronie Komandor Kraków Awin – Szafy na wymiar, prowadzonej przez firmę zajmującą się produkcją mebli już od 1992 r. W takie rozwiązania warto również zainwestować w pokojach dziecięcych i młodzieżowych. Sypialnie na poddaszu będą wówczas nie tylko funkcjonalne, ale również i atrakcyjne dla młodszych członków rodziny. Pokój dziecka należy podzielić na strefy nauki i zabawy, ustawiając w każdej z nich barwną, radosną zabudowę.

Jak wybrać meble kuchenne pod skosy?

Kuchnie na poddaszu również wymagają szczególnych rozwiązań. Idealnie sprawdzą się tutaj praktyczne schowki i szafki, które mogą wypełnić niewygodną przestrzeń pod skosami. Mając do dyspozycji niskie poddasze, warto postawić również na indywidualny projekt i meble na wymiar. Dzięki temu osiągniemy funkcjonalną i spójną, a zarazem estetyczną zabudowę. Jeśli poddasze jest nieco większe, z kuchnią można połączyć również kącik jadalny. Będzie to możliwe, jeśli wysokość ścianki kolankowej, dobudowanej w celu podniesienia dachu, będzie wynosić ok. 120 cm. Ciekawym rozwiązaniem na poddaszu jest również stylowa szafa, którą umieścić można w różnych pomieszczeniach, wypełniając wnęki i zapewniając sobie miejsce do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Jak przeczytać można w artykule „Stylowa szafa pod skosem, czyli jak praktycznie i estetycznie zaaranżować przestrzeń na poddaszu i pod schodami”, takie rozstrzygnięcie wymaga jednak sporej ilości miejsca, by móc wygodnie otwierać wszystkie drzwi.

Łazienka na poddaszu - jak dobrze zagospodarować przestrzeń?

Jak zaaranżować przestrzeń pod skosami w łazience?

Aby zażyć komfortowej kąpieli w wannie, ścianka kolankowa powinna mierzyć przynajmniej 150 cm. W niższych miejscach zdecydowanie lepiej sprawdzą się półki lub szafki na kosmetyki czy ręczniki. Przy ściance o wymiarach ok. 110 cm, wygodnym rozwiązaniem będzie również miska WC czy pralka. Do wysokości poddasza można dopasować także kabinę prysznicową, zamawianą na wymiar. To idealne rozstrzygnięcie w kameralnych łazienkach o licznych załamaniach, w których każdy centymetr przestrzeni powinien być racjonalnie zagospodarowany.

Dodaj komentarz