Trasa rowerowa Tarnów

Długa trasa rowerowa? Przygotuj się na niespodziewane!

Sezon wiosenny to wspaniały czas na rozpoczęcie przygody z jazdą na rowerze. Dla jednych może być to wyłącznie powrót po zimowej przerwie, dla innych start zupełnie od początku. Jedno jest pewne, rower to doskonałe połączenie relaksu i wysiłku fizycznego. Dla jak najlepszych wrażeń z jazdy warto zadbać też o ciekawą, atrakcyjną trasę przejazdu!

Jak przygotować się na długą trasę rowerową?

Daleki dystans wymaga od rowerzysty sporej siły fizycznej, ale także poprawnego doboru i przygotowania roweru. Zdecydowanie najlepszym wyborem na długie trasy będzie rower turystyczny, który zapewnia prawidłową pozycję ciała, a przy tym jest ustawiony pod kątem spokojnej, relaksującej jazdy, przez co droga nie będzie dla nas tak bardzo męcząca. Przed wyjazdem warto zadbać o przegląd i konserwację roweru. Smarowanie łańcucha, kontrola stanu oświetlenia, sprawdzenie ciśnienia w oponach to absolutne podstawy, które zapewnią nam bezpieczne pokonanie drogi z punktu A do punktu B.

Gdzie warto pojechać w długą trasę rowerową?

Jeżeli chodzi o dobór tras rowerowych to, cóż, ile osób – tyle opinii. W sieci możemy natrafić na wpisy blogowe, fotorelacje, czy filmy z wyjazdów jednośladami w najdalsze i najcięższe zakątki naszego kraju. Ciekawą propozycją może być trasa Velo Dunajec, która uznawana jest za jeden z najpiękniejszych szlaków rowerowych na terenie Polski. To doskonały pomysł na rodzinny wyjazd, połączony ze zwiedzaniem i podziwianiem krajobrazów. Trasa liczy przeszło 200 kilometrów długości, a jej podstawową zaletą jest fakt, iż została zlokalizowana z dala od ruchliwych ulic, czy autostrad. Jednocześnie została wyposażona w nowoczesną, równą nawierzchnię asfaltową, która zachęca do pokonywania kolejnych kilometrów.

Trasa Velo Dunajec to propozycja także dla osób, które zamieszkują odległe części kraju. Dla tego grona podróżników świetnym pomysłem może być nocleg w Hotelu Gar Tarnów. Więcej informacji na temat tego miejsca można odnaleźć na stronie internetowej www.hotelgaltarnow.pl, który oferuje przestrzeń zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i klientów biznesowych. Tarnów to także świetna baza wypadowa do zwiedzania okolicznych zabytków i atrakcji przyrody.

Gdzie jechać na wycieczkę rowerową z Tarnowa?

Jakie wyposażenie wziąć ze sobą w trasę?

Długa trasa rowerowa wymaga pewnego przygotowania, nie tylko pod kątem siły fizycznej, ale także wyposażenia naszego jednośladu. Przepisy nakazują, by każdy rower posiadał:

  • oświetlenie (z przodu oraz z tyłu),
  • sprawny hamulec lub hamulce,
  • sygnał dźwiękowy,
  • odblaski.

Ponadto rowerzysta powinien podróżować w specjalnym, bezpiecznym kasku.

Pomijając kwestie regulowane przepisami, w przypadku roweru turystycznego warto zaopatrzyć się w akcesoria, takie jak między innymi bagażnik, na którym możemy przewozić nasz bagaż. Może być on zamocowany bezpośrednio do konstrukcji bagażnika lub przechowywany w specjalnych, dedykowanych sakwach. Innym istotnym akcesorium mogą być błotniki, które chronią rowerzystę oraz osprzęt roweru przed ubłoceniem, zabłoceniem i zapyleniem, co jest szczególnie ważne, gdy planujemy zjechać z utwardzonych dróg.

Jeden komentarz do “Długa trasa rowerowa? Przygotuj się na niespodziewane!

  1. Dużo ludzi, którzy jeżdżą na rowerach rekreacyjnie, zapomina o wymienionym tutaj sprzęcie. To przerażające ilu rowerzystów jeździ bez oświetlenia… Bardzo dobrze, że przypominacie, że to wyposażenie jest niezbędne.

Dodaj komentarz