Zawieszka z brylantem w salonie jubilerskim Łodzińscy

Zawieszki z kamieniami szlachetnymi: Znaczenie, symbolika i pielęgnacja.

Magiczna moc kamieni szlachetnych to zjawisko, w które wierzy wiele osób. Na mocy tych wierzeń, poszczególnym kamieniom przypisywane są tajemnicze właściwości. Poznaj znaczenie i symbolikę zawieszek z kamieniami szlachetnymi i dowiedz się, jak pielęgnować je we właściwy sposób.

Dlaczego biżuteria z diamentów jest wyjątkowa?

Diament to najtwardszy, a zarazem najbardziej odporny na uszkodzenia kamień szlachetny. Nic dziwnego, że zawieszki czy pierścionki, ozdobione diamentami, mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie, zachowując swój piękny wygląd. Biżuteria z diamentami wymaga jednak specjalistycznej obróbki. Najbardziej znany jest z pewnością szlif brylantowy. Idealny przykład biżuterii z brylantem zobaczysz w wyjątkowym produkcie, jakim jest zawieszka z brylantem, gdzie zaprezentowano jeden z modeli, oferowanych przez niemieckiego producenta. Jak nietrudno zauważyć, taką biżuterię cechuje klasyczna forma w najpiękniejszej odsłonie, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim wielbicielkom piękna.

Z czego słyną diamenty?

Diamenty słyną przede wszystkim ze swoich właściwości leczniczych. Dodają one energii, potęgują odwagę i dostarczają motywacji do podejmowania kolejnych wyzwań. Zgodnie z wierzeniami, biżuteria z diamentem może uchronić nas przed strachem, minimalizując stres oraz zapewniając dobrobyt, do którego wszyscy dążymy. Diamenty oczyszczają umysł i ciało, będąc jednocześnie symbolem niezniszczalności. To właśnie dlatego biżuterię z diamentami wręczamy sobie podczas zaręczyn i ceremonii zaślubin, co ma symbolizować trwałość uczucia aż do grobowej deski.

Zawieszki złote, srebrne — Salon jubilerski Łodzińscy

Rubin, szafir i szmaragd – co musisz wiedzieć o ich symbolice?

Nie tylko diamenty posiadają swoją niepowtarzalną symbolikę. Również rubin, szafir czy szmaragd kryją w sobie nieco tajemnicy. I tak:

  • Rubin uznawany jest za kamień miłości, który chroni przed nieszczęściem. Zawieszki z rubinem mogą również poprawić relacje z otoczeniem, a nawet wpłynąć na nasze zdrowie, poprzez uregulowanie ciśnienia krwi,
  • Szafir to idealny prezent na 45 rocznicę ślubu, która właśnie od niego wzięła swoją nazwę. Uznaje się, że kamień ten, poza walorami estetycznymi, może również chronić nas przed złem i przyciągać szczęście i dobrobyt,
  • Szmaragd chroni swojego właściciela przed niewiernością małżeńską. Może on stanowić również ochronę przed chorobami, a także być źródłem pozytywnej energii, dającej motywację do walki z trudnościami.

Jak dbać o biżuterię z kamieniami szlachetnymi?

Aby móc cieszyć się pięknem swojej złotej biżuterii na dłużej, warto zrezygnować z używania jej w trakcie wykonywania obowiązków domowych, takich jak mycie naczyń czy sprzątanie. Środki chemiczne mogą bowiem negatywnie oddziaływać na nasze ozdoby oraz zmatowić kamienie o organicznym pochodzeniu. Do pielęgnacji biżuterii należy stosować z kolei specjalistyczne detergenty. Niezwykle istotne będzie również odpowiednie przechowywanie ulubionych ozdób. W tym zakresie sprawdzi się doskonale niewielka szkatułka z przegródkami, uniemożliwiająca np. splątanie się łańcuszków.

Jeden komentarz do “Zawieszki z kamieniami szlachetnymi: Znaczenie, symbolika i pielęgnacja.

Dodaj komentarz