Montaż paneli fotowoltaicznych - firma App Energy

Z czego zrobione są ogniwa fotowoltaiczne?

Odnawialne źródła energii stały się w kilku ostatnich latach bardzo popularne. Najczęściej spotykane są instalacje fotowoltaiczne, które wykorzystują moc promieni słonecznych do produkcji energii elektrycznej. Zanim ktokolwiek zdecyduje się na zainstalowanie takich paneli u siebie, powinien dokładnie zaznajomić się z tym czym dokładnie są takie instalacje i jak są zbudowane. Z tego artykułu dowiesz się wszystkich najważniejszych informacji na temat ogniw fotowoltaicznych.

Fotowoltaika Lublin - App Energy

Czym są ogniwa fotowoltaiczne?

Ogniwa fotowoltaiczne nazywane są czasem również fotoogniwami oraz ogniwami słonecznymi. W istocie są to półprzewodniki, które odpowiadają za przetwarzanie energii słonecznej w prąd. Do tego zadania wykorzystują swoje właściwości fizyczne. Zjawisko fotowoltaiczne powstaje bowiem wtedy, gdy promienie słoneczne padają na zamontowane ogniwa fotowoltaiczne

Z czego zbudowane są ogniwa fotowoltaiczne?

Do prawidłowego działania ogniw fotowoltaicznych, niezbędne jest użycie odpowiednich pierwiastków, które cechują właściwości półprzewodników. Obecnie najczęściej do wyprodukowania takich ogniw stosuje się selen, german oraz krzem, który jest kluczowy przy ich budowie. Posiada on bowiem na swojej ostatniej powłoce cztery elektrony walencyjne. To właśnie one odpowiadają za zjawisko fotoemisji. Wykorzystując tę właściwość, producenci ogniw fotowoltaicznych łączą krzem z selenem, a w efekcie uzyskują większą liczbę elektronów. Obecność większej ilości elektronów oznacza, że zachodzące zjawisko fotoemisji będzie silniejsze.

Jak zbudowane są panele słoneczne?

Najczęściej na rynku spotykane są panele zbudowane z modułów, które łączone są ze sobą równolegle lub szeregowo. Zgodnie z informacjami, zawartymi na stronie https://appenergy.pl, aby osiągnąć najlepsze efekty z takich paneli fotowoltaicznych, należy ustawić je pod odpowiednim kątem i przytwierdzić za pomocą specjalnych mocowań na dachu. Ustawienie to powinno zapewnić najbardziej efektywny pobór energii z promieni słonecznych padających na powierzchnię paneli. Aby panele zostały dopuszczone do sprzedaży, muszą one być odporne na korozję, zanieczyszczenia, wilgoć i inne niesprzyjające warunki.

Montaż paneli fotowoltaicznych - firma App Energy

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Wśród producentów paneli fotowoltaicznych wyróżnia się kilka technologii. Dostępne są panele wykonane w technologi organicznej, krystalicznej, cienkowarstwowej i kilkuwarstwowej. Panele słoneczne morza również podzielić pod względem budowy połączeń elektrycznych. Połączenia równoległe są najczęściej spotykane w układach off-grid. W takim rozwiązaniu kładzie się największy nacisk na osiągnięcie możliwe jak najwyższego poziomu natężenia prądu. Połączenia szeregowe z kolei są stosowane w systemach string on-grid. W tych połączeniach sumuje się napięcie, a natężenie pozostaje stałe.

Spis dostępnych w ofercie App Energy modułów fotowoltaicznych, sprawdzisz na stronie https://appenergy.pl/produkty/panele-fotowoltaiczne/, gdzie znajdziesz produkty najlepszych producentów, w tym m.in. panele fotowoltaiczne Sharp oraz panele fotowoltaiczne Longi Solar.

Unikaj zaciemnienia

Panele krzemowa nie powinny być montowane w miejscach, gdzie występuje często zaciemnienie, ponieważ może to na nie negatywnie wpływać. W takiej sytuacji wydajność pracy takiego panelu będzie bardzo niska i nieopłacalna. Z tego powodu do montażu paneli fotowoltaicznych wybieraj zawsze sprawdzone firmy, które zatrudniają profesjonalistów.

Jeden komentarz do “Z czego zrobione są ogniwa fotowoltaiczne?

Dodaj komentarz