szkoła rodzenia w Poznaniu

Rodzić mądrze i świadomie

Wydawało by się, iż poród jest czynnością tak naturalną, że nie wymaga żadnych dodatkowych starań. A to już przeszłość. Nasze prababki pracowały ciężko na polach do ostatniej chwili i często rodziły podczas pracy. Inne porody kończyły się tragicznie, ze względu na brak pomocy lekarskiej. Przeżywały dzieciństwo tylko najsilniejsze niemowlęta.

szkoła rodzenia w Poznaniu

Rozsądne przyszłe mamy

Okazuje się, że dzisiejsze matki potrafią świadomie zadbać o zdrowie nienarodzonego dziecka i własne, podejmując trud przygotowania ciała do porodu. Bezpłatna szkoła rodzenia zaprasza przyszłe mamy na zajęcia, które wzbogacą ich wiedzę i świadomość odnośnie zachowania się podczas porodu i po urodzeniu dziecka, nauczą ćwiczeń wzmacniających mięśnie i rozluźniających, a co najważniejsze, dopuszczają obecność tatusiów maluchów na zajęciach, gdyż także im przyda się wiedza na temat przebiegu porodu i opieki nad żoną i dzieckiem. Szkoła rodzenia w Poznaniu ma odpowiednie warunki i kadrę przygotowaną do edukacji przyszłych rodziców.

Zalety szkół rodzenia

Szkoła rodzenia w jest pomocna w planowaniu wszystkich czynności w ciągu dnia, uspokaja podenerwowanych i podekscytowanych rodziców, dla których – jeśli nie mają wcześniejszych doświadczeń – wszystko wydaje się na początku trudne i męczące. Zwłaszcza kondycja młodych ciężarnych jest zróżnicowana. Jedne bowiem mają nawyk uprawiania sportów, gimnastyki, różnych form aktywności, co pomaga w uzyskaniu dobrej formy po porodzie stosunkowo szybko. Inne panie pracując wiele godzin na siedząco lub stojąco, mają więc przed porodem deficyt formy fizycznej i bezpłatna szkoła rodzenia może im pomóc w jej przywróceniu. Zajęcia dla mam są dobrym przerywnikiem w ciągu dnia, wypełnionego różnymi obowiązkami. Pozwalają się skupić na celu: udanym porodzie i zdrowym dziecku.
Szkoła rodzenia w Poznaniu ma też inną ważną funkcję: rozprawia się z zabobonami i mitami na temat opieki nad maleństwem. Rynek wydawniczy jest bowiem zalany poradnikami różnego rodzaju, które szerzą wiedzę potoczną, nienaukową, niesprawdzoną, a młode matki czasem bardziej wierzą kolorowym ilustracjom, niż opinii lekarza wiodącego.
Bezpłatna szkoła rodzenia w Poznaniu podpowie też, w co wyposażyć malucha, gdyż i tutaj reklamy i publikacje prasowe ukazują bogactwo rynku towarów dla dzieci i rodzice nie potrafią realnie ocenić, co trzeba wybrać.
Zajęcia dla mam są też świetnym miejscem do wymiany myśli i obaw między młodymi kobietami. Fakt, że wszystkie czują podobnie i przeżywają podobne obawy sprawia, że ciąża staje się czymś nie tylko normalnym i pożądanym, lecz też wspólnym doświadczeniem życiowym.

Dodaj komentarz